Bizi Takip Edin
Twitter Instagram Facebook Youtube

Kullanım Koşulları

Bu sözlesme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz için gerekli kurallari içermektedir.

SITEMIZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLESMESI'NI OKUDUGUNUZU, IÇERIGINI ANLADIGINIZI VE HÜKÜMLERINI KABUL ETTIGINIZI VE ONAYLADIGINIZI KABUL, BEYAN ETMIS OLUYORSUNUZ.

1. Taraflar

Isbu sözlesme ve sözlesmenin ayrilmaz birer parçasi olan eklerden olusan Rentacarss Kullanici Sözlesmesi (bundan böyle kisaca 'Kullanici Sözlesmesi' olarak anilacaktir), rentacarss.com'a üye olan Kullanici arasinda, Kullanici'nin Site'ye üye olmasi amaciyla ve Kullanici Sözlesmesi'nin, Site'nin bulundugu elektronik ortamda Kullanici tarafindan onaylanmasi aninda düzenlenmistir.

Site'ye üye olarak, Kullanici Sözlesmesi'nin tamamini okudugunuzu, içerigini bütünü ile anladiginizi ve tüm hükümlerini onayladiginizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

2. Tanimlar

Rentacarss: Teras Yazilim

Kullanici: Site'ye üye olan ve Site'de sunulan Hizmet'lerden, isbu Kullanici Sözlesmesin'de belirtilen kosullar dahilinde yararlanan gerçek veya tüzel kisi

Site: www.Rentacarss.com isimli alan adindan ve bu alan adina bagli alt alan adlarindan olusan web sitesi

Rentacarss Hizmetleri (Kisaca "Hizmet"): Kullanici'larin Kullanici Sözlesmesi'nde tanimli olan is ve islemlerini gerçeklestirmelerini saglamak amaciyla, Rentacarss tarafindan, Site içerisinde ortaya konulan uygulamalar
Rentacarss, Kullanici'larin Kullanici Sözlesmesi'nde tanimli olan is ve islemleri daha etkin sekilde gerçeklestirebilmelerini saglamak üzere, diledigi zaman Hizmet'lerinde degisiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Rentacarss tarafindan yapilan bu degisiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili olarak Kullanici'larin uymakla yükümlü oldugu kural ve kosullar, Rentacarss tarafindan, ilgili Hizmet'in kullanimiyla ilgili açiklamalarin bulundugu duyuru panosundan Kullanici'lara duyurulur.

3. Sözlesmenin Konusu ve Kapsami

3.1 Kullanici Sözlesmesi'nin konusu, Site'de sunulan Hizmet'lerin, bu Hizmet'lerden yararlanma sartlarinin ve taraflarin hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

3.2 Kullanici Sözlesmesi'nin kapsami, Kullanici Sözlesme'si ve ekleri ile Site içerisinde yer alan, kullanima, üyelige ve Hizmet'lere iliskin olarak Rentacarss tarafindan yapilmis olan bilcümle uyari, yazi ve açiklama gibi beyanlardir.

3.3 Kullanici Sözlesmesi'nin hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan, kullanima, üyelige ve Hizmet'lere iliskin olarak Rentacarss tarafindan açiklanan her türlü beyani ve bu beyanlara uygun davranacaginizi da kabul etmis olmaktasiniz.

4. Üyelik ve Hizmet Kullanimi Sartlari

4.1 Üyelik, Site'nin ilgili bölümünden, Kullanici olmak isteyen kisi tarafindan Site'ye üye olmak için gerekli kimlik bilgilerinin gönderilmesi suretiyle kayit isleminin yaptirilmasi ve Rentacarss tarafindan kayit isleminin onaylanmasi ile tamamlanir. Üyelik islemi tamamlanmadan, isbu Kullanici Sözlesmesin'de tanimlanan Kullanici olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

4.2 Site'ye üye olabilmek için, resit olmak ve isbu sözlesmenin 5.2 maddesi uyarinca, Rentacarss tarafindan, geçici olarak üyelikten uzaklastirilmis veya üyelikten süresiz yasaklanmis olmamak gerekmektedir. Resit olmayan veya yukarida belirtildigi gibi, isbu Kullanici Sözlesmesi'nin 5.2 maddesi uyarinca, Rentacarss tarafindan geçici olarak üyelikten uzaklastirilmis veya üyelikten süresiz yasaklanmis olan kisilerin Site kayit islemlerini tamamlamis olmalari, Site üyesi olmalari sonucunu dogurmayacaktir.

5. Hak ve Yükümlülükler

5.1. Kullanici'nin Hak ve Yükümlülükleri

a) Kullanici, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Site'nin Hizmet'lerinden faydalanirken ve Site'deki Hizmet'lerle ilgili herhangi bir islemi yerine getirirken, Kullanici Sözlesmesi'nde yer alan tüm sartlara, Site'nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edecegini, yukarida belirtilen tüm sart ve kurallari anladigini ve onayladigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

b) Kullanici, Gizlilik Politikasinda yer alan hükümler ile birlikte yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri geregince veya diger Kullanicilar ile üçüncü sahislarin haklarinin ihlal edildiginin iddia edilmesi durumlarinda, Rentacarss'un kendisine ait gizli/özel/ticari bilgileri gerek resmi makamlara ve gerekse hak sahibi kisilere açiklamaya yetkili olacagini ve bu sebeple Rentacarss'dan her ne nam altinda olursa olsun tazminat talep edilemeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

c) Kullanici'larin Rentacarss tarafindan sunulan Hizmet'lerden yararlanabilmek amaciyla kullandiklari sisteme erisim araçlarinin (Kullanici ismi, sifre v.b.) güvenligi, saklanmasi, üçüncü kisilerin bilgisinden uzak tutulmasi ve kullanilmasi durumlariyla ilgili hususlar tamamen Kullanici'larin sorumlulugundadir. Kullanici'larin, sisteme giris araçlarinin güvenligi, saklanmasi, üçüncü kisilerin bilgisinden uzak tutulmasi, kullanilmasi gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarindan dolayi Kullanici'larin ve/veya üçüncü kisilerin ugradigi veya ugrayabilecegi zararlara istinaden Rentacarss'un, dogrudan veya dolayli, herhangi bir sorumlulugu yoktur.

d) Kullanici'lar, Site dahilinde kendileri tarafindan saglanan bilgi ve içeriklerin dogru ve hukuka uygun oldugunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Rentacarss, Kullanici'lar tarafindan Rentacarss'a iletilen veya Site üzerinden kendileri tarafindan yüklenen, degistirilen veya saglanan bilgi ve içeriklerin dogrulugunu arastirma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, dogru ve hukuka uygun oldugunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadigi gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlis veya hatali olmasindan dolayi ortaya çikacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

e)Kullanici'lar, Rentacarss'un yazili onayi olmadan, Kullanici Sözlesmesi kapsamindaki hak ve yükümlülüklerini, kismen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kisiye devredemezler

f) Rentacarss'un sundugu Hizmet'lerden yararlananlar ve Site'yi kullananlar, yalnizca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde islem yapabilirler. Kullanici'larin, Site dahilinde yaptigi her islem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanici, Rentacarss ve/veya baska bir üçüncü sahsin ayni veya sahsi haklarina veya malvarligina tecavüz teskil edecek sekilde, Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve isitsel imgeleri, video kliplerini, dosyalari, veritabanlarini, kataloglari ve listeleri çogaltmayacagini, kopyalamayacagini, dagitmayacagini, islemeyecegini, gerek bu eylemleri ile gerekse de baska yollarla Rentacarss ile dogrudan ve/veya dolayli olarak rekabete girmeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder. Rentacarss, Kullanici'larin Kullanici Sözlesmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykiri olarak Site üzerinde gerçeklestirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kisilerin ugradiklari veya ugrayabilecekleri zararlardan dogrudan ve/veya dolayli olarak, hiçbir sekilde sorumlu tutulamaz.

g) Kullanici'lar da dahil olmak üzere üçüncü kisiler tarafindan Site'de saglanan hizmetlerden ve yayinlanan içeriklerden dolayi Rentacarss'un, Rentacarss çalisanlarinin veya yöneticilerinin sorumlulugu bulunmamaktadir. Herhangi bir üçüncü kisi tarafindan saglanan ve yayinlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve isitsel imgelerin dogrulugu ve hukuka uygunlugunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçeklestiren kisilerin sorumlulugundadir. Rentacarss, Kullanici'lar da dahil olmak üzere üçüncü kisiler tarafindan saglanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenligini, dogrulugunu ve hukuka uygunlugunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

h) Kullanici'lar Site'de satisa arz ettikleri Ürünler'in kiralama ile ilgili islemlerde isbu Sözlesmede yer alan bazi haller sakli kalmak kaydiyla Sifir Risk Sistemi'ni kullanmak zorundadirlar.

i) Kullanici, Rentacarss'un Site üzerinden gerçeklestirecegi her türlü çekilis kapsaminda, çekislilere katilmaya hak kazanan kullanicilarin, kullanici bilgilerini kampanya ve çekilis ile ilgili kisi ve kurumlarla paylasacagini ve bu sebeple Rentacarss'dan her hangi bir tazminat talebinde bulunmayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

i) Kullanicilar Site üzerinde yer alan kendi üyelikleri veya tanidiklarina ait üyelikler arasinda para transferini saglayacak sekilde islem yapmayacaklarini ve Site'nin isleyisini manipüle edecek davranislarda bulunmayacaklarini, aksi halde Rentacarss'un ugrayacagi her türlü zarari tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.1.1. Alici'larin Hak ve Yükümlülükleri

h) Alici 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmelik geregince Rentacarss'un, Ürünler'e iliskin ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmeyi Sifir Risk Hizmeti içerisinde olusturacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

i) Alici, Site'de 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmelik çerçevesinde Rentacarss'un kendisine ait kullanici bilgilerini ve Satici'nin satisa konu Ürün'e iliskin verdigi bilgileri esas alarak düzenlenen ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmeyi onaylayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

i) Alici, Satici ile arasinda düzenlenecek olan ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmeyi Satici'nin beyanlari dogrultusunda düzenlendigini bildigini; Rentacarss'un ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesme'den kaynaklanan herhangi bir anlasmazlikta taraf olmayacagini; ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmeye ve/veya satim konusu Ürün'e iliskin her türlü talebinin tek muhatabinin Satici olacagini; bu taleplerle ilgili Rentacarss'un herhangi bir yasal sorumlulugu bulunmadigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

j) Alici, Satici ile arasindaki satim akdinin tarafi olmayan ve gerek satim iliskisiyle ve satim konusu Ürün ile ilgili herhangi bir islem, taahhüt ve yükümlülükte bulunmayan Rentacarss'un, 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun kapsaminda, satici, saglayici, imalatçi, üretici, bayi, acente, reklamci, mecra kurulusu ve sair her ne nam altinda olursa olsun, hiç bir islem, taahhüt ve yükümlülügü olmadigini; Satici ile arasindaki ön bilgilendirme formunun ve mesafeli sözlesmenin tarafi olmadigini onaylar, anlar ve kabul, eder.

5.1.2. Kiralayan’in Hak ve Yükümlülükleri

a) Kiralayan, Site'de kiralamaya arz ettigi Ürün'ün/Ürünler'in mülkiyetinin kendisine ait oldugunu ve/veya mülkiyeti kiralamaya yetkili oldugunu ve Ürün'ün/Ürünler'in kendisi tarafindan kiralanmasina karsi herhangi bir hukuki veya diger engel bulunmadigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

g) Kiralayan, Site'de Kiralanan Ürünler'in tüm hukuki sorumlugunun kendisine ait oldugunu, Rentacarss'un ürün arzi ve satisi konusunda, hiçbir sifat altinda, kendisiyle dogrudan veya dolayli iliski içinde olmadigini kabul eder.

h) Kiralayan, Site'de satisa arz ettigi Kiralanan'in Yasakli Ürünler'den olmamasindan; Ürünün satilmasinin, dagitilmasinin veya herhangi bir sekilde Site'de satisa arzina iliskin bir fiilde bulunulmasinin yürürlükteki herhangi bir düzenlemeye aykiri olmasindan dolayi dogabilecek her türlü sorumluluktan tek basina sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
k) Kiralayan, Site üzerinde gerçeklesmekte olan Kiralama sürecinin herhangi bir asamasinda ve her ne sebeple olursa olsun, Kiralayanin, kiralamaktan vazgeçmesi halinde, bu durumdan ötürü Rentacarss'un hiçbir sorumlulugu ve yükümlülügü olmayacagini; Site'de, kiralamaya çalistigi aracin, her ne suretle olursa olsun, kiralamaktan vazgeçen Alici'nin olusturdugu alis sartlari üzerinden bir baskasina satilmasini veya buradan hareketle herhangi bir tazminat ödenmesini talep edemeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

l) Satici, isbu Sözlesmede yer alan herhangi bir hükme aykiriligi halinde Rentacarss'un herhangi bir zarara ugramasi durumunda, Rentacarss'un dogmus zararini derhal tazmin edecegini; Rentacarss'un herhangi bir ihbar ve ihtar sarti olmaksizin dogan zararini bu bedelden alabilecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

m) Kiralayan, kiralamaya arz ettigi araçlarla ile ilgili olarak, kiralayan'larin ve üçüncü sahislarin dogacak her türlü zararindan tek basina sorumlu oldugunu ve isbu sözlesmede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayi alici ve hak sahipleri tarafindan ileri sürülecek tüm talep ve davalardan dogacak olan hak ve alacaklar ile masraf ve avukatlik ücretlerini karsilayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Rentacarss aleyhine Alici ve hak sahipleri tarafindan gelecek olan tüm davalardan dogacak olan avukatlik ücreti, tazminat ve diger sair taleplerini kiralatana rücü etme hakki her zaman mevcuttur.

o) Firmalar, ön bilgilendirme ve mesafeli sözlesmeye konu kullanici ve Ürün ile ilgili bilgilerin dogrulugundan sorumlu olacagini, Rentacarss'un kendisi tarafindan saglanan bu bilgilerin dogrulugunu kontrol etmekle yükümlü olmadigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

ö) Satici Kullanici Sözlesmesi ile Site'de 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Mesafeli Satislara Dair Yönetmelik çerçevesinde olusturulan Ürün'e iliskin ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesme hükümlerine uyacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

p) Kiralatan firma, 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Mesafeli Satislara Dair Yönetmelik hükümlerine uygun davranacagini ve isbu hükümleri kisitlayici veya ortadan kaldirici herhangi bir islem veya beyanda bulunmayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

r) Kiralatan firma, 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun kapsaminda Alici'ya karsi tüm sorumlulugun kendisine ait oldugunu, Alici ile arasinda düzenlenecek olan ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmeden kaynaklanan her türlü anlasmazlik, dava ve talepten Rentacarss'un her hangi bir sorumlulugu olmayacagini ve ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesme hükümlerine uygun hareket edecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

s) Kiralatan firma, Site'de satisa arz ettigi Ürüne iliskin ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözlesmenin Kullanici Sözlesmesi'nde düzenlenen hükümler çerçevesinde yer alan sorumlulugunu bertaraf etmedigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.2. Rentacarss'un Hak ve Yükümlülükleri

a)Rentacarss, Site'de sunulan Hizmet'leri ve içerikleri her zaman degistirebilme; Kullanici'larin sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri, Kullanici'lar da dahil olmak üzere, üçüncü kisilerin erisimine kapatabilme ve silme hakkini sakli tutmaktadir. Rentacarss, bu hakkini, hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Kullanici'lar, Rentacarss'un talep ettigi degisiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadirlar. Rentacarss tarafindan talep edilen degisiklik ve/veya düzeltme istekleri, gerekli görüldügü takdirde, Rentacarss tarafindan yapilabilir. Rentacarss tarafindan talep edilen degisiklik ve/veya düzeltme taleplerinin Kullanici'lar tarafindan zamaninda yerine getirilmemesi sebebiyle dogan veya dogabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen Kullanici'lara aittir.

b) Rentacarss, Site üzerinden, Rentacarss'un kendi kontrolünde olmayan üçüncü kisi kiralatan firmalar, saglayicilar ve baskaca üçüncü kisilerin sahip oldugu ve islettigi baska web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere 'link' verebilir. Bu 'link'ler, Kullanici'lar tarafindan veya sadece referans kolayligi nedeniyle Rentacarss tarafindan saglanmis olabilir ve web sitesini veya siteyi isleten kisiyi desteklemek amaci veya web sitesi veya içerdigi bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteligi tasimamaktadir. Site üzerindeki 'link'ler vasitasiyla erisilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasitasiyla erisilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya Ürün'ler veya bunlarin içerigi hakkinda Rentacarss'un herhangi bir sorumlulugu yoktur.

c) Rentacarss, Site'de saglanan Hizmet'ler ve yer alan Ürünler ile ilgili olarak Kullanici'lar arasinda ortaya çikan uyusmazliklarda, arabulucu veya hakem sifatlariyla görev almaz.

d) Kiralatan firma'nin satisa arz ettigi ürünlere, kendisinin, arkadasinin, akrabalarinin veya tanidigi baska bir sahsin teklif vermesi, 'manipülasyon' (sahte teklif vermek) olarak degerlendirilir. 'Manipülasyon' yaptigi ve/veya Kullanici Sözlesmesi'nde belirtilen Yasakli Ürünler'i ve ilgili mevzuat tarafindan satisi yasaklanan ürünleri satisa arz ettigi ve/veya Kullanici Sözlesmesi hükümlerine ve Site'de belirtilen kurallara uymadigi tespit edilen Kiralatan firma'nin üyeligi, Rentacarss tarafindan geçici veya kalici olarak iptal edilir.

e) Kullanici Sözlesmesi'nde belirtilen Yasakli Ürünler'i ve ilgili mevzuat tarafindan satisi yasaklanan Ürünleri satisa arz ettigi ve/veya Kullanici Sözlesmesi hükümlerine ve Site'de belirtilen kurallara uymadigi tespit edilen Kiralatan firma'nin üyeligi, Rentacarss tarafindan geçici veya kalici olarak iptal edilir.

f) Rentacarss, Kullanicilar arasinda site üzerinden gerçeklesen ve Site'nin isleyisine ve/veya Kullanici Sözlesmesine ve/veya Site'nin genel kurallarina ve/veya genel ahlak kurallarina aykiri ve Rentacarss tarafindan kabul edilmesi mümkün olmayan mesajlarin ve/veya içeriklerin tespit edilmesi amaciyla gerekli içerik ve/veya mesaj taramasi yapabilir ve tespit ettigi mesaj ve/veya içerikleri istedigi zaman ve sekilde erisimden kaldirabilir; Rentacarss, bu mesaj ve/veya içerigi olusturan Kullanici'yi yazili uyarabilir ve/veya Kullanici'nin üyeligine, herhangi bir ihbar yapmadan, geçici veya kalici olarak, son verebilir.

g) Kullanici'lar ve Rentacarss hukuken bagimsiz taraflardir. Aralarinda ortaklik, temsilcilik veya isçi-isveren iliskisi yoktur. Kullanici Sözlesmesi'nin onaylanmasi ve uygulanmasi sonucunda, ortaklik, temsilcilik veya isçi-isveren iliskisi dogmaz.

h) Kullanici'larin, Site'ye üye olurken sisteme yükledikleri "kullanici isimleri" veya "dükkan" isimleri de isbu Kullanici Sözlesmesi içinde yer alan hükümlere tabi olup, Kullanici'larin "kullanici ismi" veya "dükkan" ismi belirlerken üçüncü sahislarin telif hakki, marka, ticari unvan gibi yasal haklarini ihlal etmemesi gerekmektedir. Kullanici'larin isbu madde hükmüne aykiri davranmasi durumunda, Rentacarss Kullanici Sözlesmesi'ne aykiri bu durumun düzeltilmesini Kullanici'dan talep edebilecegi gibi dilerse Kullanici'ya önceden haber vermeksizin Kullanici'nin üyeligini geçici veya kalici olarak iptal edebilir.

i) Rentacarss, marka ve fikri hakki dahil fakat bunlarla sinirli olmaksizin her türlü fikri ve sinai mülkiyet haklarinin ihlal edildigi iddiasinda olan kisiler tarafidan Hak Sahipligi Koruma Programi araciligi ile basvurulari inceleyecektir. Rentacarss'a hak sahibi koruma programi ile yapilan basvurular sonucunda kullanicilara iliskin Ürünler'in listemelerini kaldirma ve gerektiginde Kullanicilar'in üyeliklerini askiya alma ve iptal etme hakkini sakli tutar.

7. Hizmetler

Rentacarss tarafindan verilen Hizmet'lerin temelinde, kiralatan firmalarin birbirleriyle iletisimini saglamak ve Site araciligiyla, kiralayanlarin arasinda yapilan islemlerin güvenli altyapisini saglamak bulunmaktadir.

7.3. Ek Hizmetler

Kullanici'lar, Ek Hizmet'lere iliskin olarak Rentacarss tarafindan belirlenen ücretleri ödemek sartiyla, yukarida sayilan Hizmet'lerden faydalanabilirler.

 

8. Kullanici Profili Degerlendirme Sistemi

a) Kullanici Profili Degerlendirme Sistemi, Kullanici'lar arasinda güvenli iletisim ve ticaret yapilabilmesi ve Kullanici'larin diger Kullanici'lar hakkinda fikir sahibi olabilmeleri amaciyla, tamamen Kullanici'larin insiyatifi ve degerlendirmeleri ile olusturulmus bir degerlendirme ve puanlama sistemidir. Kullanici'lar, Kullanici profiline yeni yorumlar eklerken, yorumlarini sadece Rentacarss Hizmet'leri ve Site'nin kullanimi dogrultusunda edindikleri tecrübeleri ve bilgileri dogrultusunda olusturacaklardir.

b) Kullanici profili olusturulurken ve Kullanici profiline yeni yorumlar eklenirken, Kullanici'larin yaptiklari yorumlarla ilgili tüm hukuki ve cezai sorumluluk, yorumu ekleyen Kullanici'ya aittir. Rentacarss, Kullanici profillerinde bulunan yorumlardan dolayi hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmeyecektir.

c) Kullanici'lar, hiçbir gerekçe altinda, herhangi bir yöntem kullanarak, Kullanici Profili Degerlendirme Sistemi'ni manipüle edecek davranislarda bulunamazlar; bulunduklari takdirde, Rentacarss'un konuyla ilgili olarak realize edecegi tüm zararini tazmin edeceklerini ve Rentacarss'un Kullanici'nin üyeligine geçici veya kalici olarak son verme hakki bulundugunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

d) Kullanici'larin Kullanici profiline ekledikleri yorumlar,
Kullanici Profilinde Degisiklik kisminda ayrintili olarak tanimlanan kurallar , hiçbir sart ve kosulda, Rentacarss tarafindan degistirilmeyecektir.

e) Kullanici'lar, kendileri için olusturulmus Kullanici profillerini, hiçbir sart ve kosulda, baska bir Kullanici'ya devredemez veya hiçbir sekilde kullanimina izin veremezler. Kendisi için olusturulmus Kullanici profilini baskasina devreden veya kullanima açan Kullanici, Rentacarss'un tek tarafli olarak ve ihbarda bulunmaksizin, Kullanici Sözlesmesi'ni feshetme ve Kullanici'nin üyeligine son verme hakki bulundugunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

f) Kullanici'lar, Rentacarss tarafindan Site'de belirtilen kurallari veya Kullanici Sözlesmesi'nin hükümlerini ihlal ettikleri takdirde, Rentacarss tarafindan Kullanici profillerinden ceza puani düsülebilecegini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

9. Ücretlendirme

Rentacarss, satisa arz için Ürün listeleme, Sifir Risk Sistemi'ni kullanma ve Ek Hizmet'lerle ilgili Hizmet ücretlerini, Site'nin 'Yardim' bölümünde ilan edecektir. Hizmet ücretlerine iliskin degisiklikler, degisikligin ilan edildigi andan itibaren geçerlilik kazanacak ve ücretle ilgili bir kampanyanin bulunmasi halinde, kampanyanin sona erme tarihine kadar geçerli olacaktir. Site'de aksi belirtilmedigi takdirde, Site'deki Hizmet'ler karsiligi alinacak bütün ücretler, Türk Lirasi (TL) olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

10. Gizlilik Politikasi

Rentacarss, Kullanici'lara iliskin bilgileri,
Gizlilik Politikasi'ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabilir. Rentacarss, Kullanici'lara ait gizli bilgileri, Kullanici Sözlesmesi'nde ve Gizlilik Politikasinin aksine müsade edilen durumlar haricinde, üçüncü kisi ve kurumlara kullandirilmaz.

11. Diger Hükümler

11.1. Fikri Mülkiyet Haklari

a) Site'nin (tasarim, metin, imge, html kodu ve diger kodlar da dahil ve fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla) tüm elemanlari (Rentacarss'un telif haklarina tabi çalismalar) Rentacarss'a ait olarak ve/veya Rentacarss tarafindan üçüncü bir kisiden alinan lisans hakki altinda kullanilmaktadir. Kullanici'lar, Rentacarss Hizmet'lerini, Rentacarss bilgilerini ve Rentacarss'un telif haklarina tabi çalismalarini yeniden satamaz, paylasamaz, dagitamaz, sergileyemez, çogaltamaz, bunlardan türemis çalismalar yapamaz veya hazirlayamaz, veya baskasinin Rentacarss'un Hizmet'lerine erismesine veya kullanmasina izin veremez; aksi takdirde, lisans verenler de dahil ancak bunlarla sinirli olmaksizin, üçüncü kisilerin ugradiklari zararlardan dolayi Rentacarss'dan talep edilen tazminat miktarini ve mahkeme masraflari ve avukatlik ücreti de dahil ancak bununla sinirli olmamak üzere diger her türlü yükümlülükleri karsilamakla sorumlu olacaklardir.

b) Rentacarss'un, Rentacarss Hizmet'leri, Rentacarss bilgileri, Rentacarss telif haklarina tabi çalismalar, Rentacarss ticari markalari, Rentacarss ticari görünümü veya Site vasitasiyla sahip oldugu her tür maddi ve fikri mülkiyet haklari da dahil tüm malvarligi, ayni ve sahsi haklari, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm haklari saklidir.

c) Kullanicilar, Rentacarss'un Marka ve Logosu'nun kullanimina iliskin kurallara uygun davranacaklarini kabul, beyan ve taahüt ederler.

11.2. Sözlesme Degisiklikleri

Rentacarss, tamamen kendi takdirine bagli ve tek tarafli olarak, isbu Kullanici Sözlesmesi ve eklerini, uygun görecegi herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle degistirebilir. Isbu Kullanici Sözlesmesi'nin degisen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarini dogurmaya devam edecektir. Isbu Kullanici Sözlesmesi, Kullanici'nin tek tarafli beyanlari ile degistirilemez.

11.3. Mücbir Sebepler

Hukuken 'mücbir sebep' sayilan tüm hallerde, Rentacarss, isbu Kullanici Sözlesmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü degildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Rentacarss için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Rentacarss'dan herhangi bir nam altinda tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, dogal afet, isyan, savas, grev, iletisim sorunlari, altyapi ve internet arizalari, elektrik kesintisi ve kötü hava kosullari da dahil ve fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla, ilgili tarafin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine ragmen önleyemedigi, kaçinilamayacak olaylar olarak yorumlanacaktir.

 

11.4. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

Isbu Kullanici Sözlesmesi'nin uygulanmasinda, yorumlanmasinda ve hükümleri dahilinde dogan hukuki iliskilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktir. Isbu Kullanici Sözlesmesi'nden dogan veya dogabilecek her türlü ihtilafin hallinde, Kocaeli Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.

11.5. Sözlesmenin Feshi

Isbu Kullanici Sözlesmesi, Kullanici Site'ye üye oldugu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arasi hüküm ve sonuçlarini dogurmaya devam edecek; Kullanici'nin üyelik süresinin dolmasi veya geçici veya kalici olarak üyeliginin durdurulmasi hallerinde sona ermis sayilacaktir. Rentacarss, Kullanici'larin isbu Kullanici Sözlesmesi'ni ve/veya, Site içinde yer alan kullanima, üyelige ve Hizmet'lere iliskin benzeri kurallari ihlal etmeleri durumunda ve özellikle asagida sayilan hallerde, Kullanici Sözlesmesi'ni tek tarafli olarak feshedebilecek ve Kullanici'lar, fesih sebebiyle, Rentacarss'un ugradigi tüm zararlari tazmin etmekle yükümlü olacaktir:
a) Yasakli Ürünler olarak belirtilen Ürünler'in Kiralatan firma tarafindan Site'de satisa arz edilmesi ve bu durumun Rentacarss tarafindan tespit edilmesi,

b) Kullanici'nin, herhangi bir yöntem kullanarak, Site'nin isleyisini manipüle edecek davranislarda bulunmasi,

c) Kullanici'nin kendisi için olusturulmus Kullanici profilini baskasina devretmesi veya kullanima açmasi,

d) Kullanici'nin üçüncü kisilerin haklarina tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan fillerde bulunmasi