Kullanıcı Profil Sistemi

Kullanici Profili Yorumlarinin Kötüye Kullanilmasi ve Iptali

Kullanicilara verilen puan ve yorumlar, daha sonra kullanicilar tarafindan degistirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm kullanicilar tarafindan görülebilecek sekilde Rentacarss kayitlarina geçer. Kullanicilar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sifatiyla sorumludur.

 Asagida tanimlanan sekilde yazilmis yorumlar, yorum hakkinin kötüye kullanildigi için kaldirilabilir. Bu sartlar haricindeki yorumlar kaldirilmaz.

 • 1 - Rentacarss 'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kirici ve yasadisi oldugu yönünde bir mahkeme kararinin sunulmasi.
 • 2 - Genel ahlaka aykiri, kisilik haklarini rencide eden, elestiri sinirini asan ifadelerle karsi tarafi küçük düsürücü ifadeler içeren yorumlar.
 • 3 - Küfür, müstehcen sözler ve irkçi ifadeler içeren yorumlar Yalanci, sahtekar, üçkagitçi gibi kiskirtici ve tahrik edici bir dil kullanilmamalidir.
 • 4 - Yorum verilen kullanicinin Rentacarss 'un tüm kullanicilarina açik bilgileri haricindeki kisisel bilgilerini, kimligini, telefonunu, e-posta adresini vb. içeren yorumlar.
 • 5 - Içeriginde link veya script olan yorumlar.
 • 6 - Kullanicinin yanlislikla baska bir kullaniciya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlisligi Rentacarss 'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum dogru kullaniciya yazildiktan sonra hatali yorum kaldirilir.
 • 7 - Rentacarss 'a, yanlis ve sahte kullanici bilgisi vermis olan kisilerin yorumlari.
 • 8 - Satisi söz konusu olan ürünle ilgili Rentacarss Sifir Risk Sistemi'ni kullanarak, sirf saticiya baska bir islemden dolayi olumsuz yorum yazmak amaciyla ürün satin alarak yazilmaya hak kazanilmis yorumlar.

Eger, bu sartlarin birini veya birkaçini tasiyan nitelikte bir yorum aldiysaniz Rentacarss Destek Hatti ile irtibata geçip, durumun incelenmesini talep edebilirsiniz. Konu degerlendirildikten sonra, uygun görülürse yorum kaldirilacaktir.

Rentacarss kullanici profili sistemi

Kullanici profili sistemi, rentacarss sitesinin en önemli yapi taslarindan biridir.
Kullanicilarin geçmiste yaptigi alisveris islemlerinin sonunda aldiklari puan ve yorumlarin dökümü niteligindedir.
Puan ve yorum hakkinizi kullanirken, alisveris tecrübelerinizi dogru sekilde aktarmaniz, diger kullanicilara da yol gösterecektir. Vereceginiz puan ve yorumlar, o kullanicinin profilini olusturacak ve tüm kullanicilar tarafindan görüntülenecektir. Bu nedenle herhangi bir kullaniciya olumsuz yorum yazarken kullanici profilinin önemini göz önünde bulundurmanizi, olumsuz tecrübelerinizi uygun bir üslupla anlatmanizi öneririz. Yazacaginiz yorumlar, diger kullanicilarin benzer sorunlar yasamasini önleyecektir.
Rentacarss  kullanici profili sistemi, açik ve dürüst ticaret yapmayi tesvik etmek için tasarlanmistir. Bu sistemin kötüye kullanilmasini önlemek için bazi kurallar vardir.

Kullanici profili manipülasyonu

rentacarss 'da, kendi üyelikleriniz arasinda islem yapmaniz veya gerçeklesmeyen islemlerde gerçeklesmis gibi puan ve yorum kullanarak sahte bir kullanici profili olusturmaniz kesinlikle yasaktir.

Bu kuralin ihlali halinde:

 • Listelemeleriniz iptal edilebilir
 • Islem yapma hakkiniz askiya alinabilir
 • Üyeliginiz iptal edilebilir
 • Almis oldugunuz puan ve yorumlar silinebilir.

Manipülasyon yaptigini düsündügünüz kullanicilari, Rentacarss Destek Hatti'na iletebilirsiniz.

Kullanici Profili yorumlarinin kötüye kullanilmasi ve iptali

Puan ve yorumlar, daha sonra yorum yapan kullanici tarafindan degistirilir ve silinir. Yorumlar, kullanici profilinin parçasi olur. Verilen yorum, tüm kullanicilar tarafindan görülebilecek sekilde rentacarss kayitlarina geçer. Kullanicilar, her türlü hukuki zeminde "yorum sahibi" sifatiyla verdikleri yorumlardan sorumludur.

Top